WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Dobra i Prawdzie i Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najszybszej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały przedstawiony przez radnych zakłada 99 procentową zniżkę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w niniejszej kwestii prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda opowiadał o prac ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która opowiada nie tylko usługi dla niemowląt oraz młodzieży z końcu i zza wschodniej granicy. Jak mówił dyrektor, ośrodek bierze udział również w mało projektach charytatywnych skierowanych do osób najbardziej wymagających. – Spełnia on funkcje charytatywno-opiekuńczą – prowadził do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych działek jest pozytywne do wykonania niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Cierpiąc na pytanie, czy chcemy sprzedać działki po ich wykorzystaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie posiadamy takiej woli, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten ośrodek jest narzędziem dla nas, żeby mogli wykonywać pracowania dla niemowląt, osób potrzebujących czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z działek, które Caritas chce zakupić po rewelacyjnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a jedynie dostęp do rzeczonego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość zastosowania tych krajów do punktów komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i sztuki – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu mieli znacznie wątpliwości. Padły pytania o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego opłaty uzdrowiskowej, a ponadto podziały na przyszłość. – Zdarzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a wtedy sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca rady.
Zdanie na aktualny element wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do sytuacji gospodarczych. – Jako magistrat nie mamy nic przeciwko sprzedaży tych działek, ale bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów wybrano do celu uchwały poprawkę, która zezwala na sprzedaż działek dla Caritasu, ale bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że spotka w niniejszej kwestii podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments