Świat Według Kiepskich

Świat Według Kiepskich sezon 19

Prasóweczki

W prawdziwej wrocławskiej kamienicy, absolutnie nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 11

Od lat, zwaśnione rodziny atakują się na wzajem, by potem przy dobrym trunku zgodzić się i tworzyć kolejny wspaniały plan żeby zarobić, przy tym się nie na budować.

Serial opowiada o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa grupy jest osobą bezrobotną, a jednym jego zajeciem jest postrzeganie tv i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, z lat siedzi w pracy zdrowia, gdzie zdaza się jej stosować dodatkowe dyżury, aby utrzymać piecioosobową rodzinę, w współczesnym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i schorowaną matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W grupie ciągle dochodzi do historii.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął spośród ich rodziny.

Po sąsiedzku, na tym tymże piętrze, mieszka Paździoch wraz z starą- Haliną. Rodziny bardzo różnią się z siebie. Pazdzioch jest określone zatrudnię. Wykonywa na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która stawała się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje człowieka i dotyka go w otoczeniu innych sąsiadów. Pomimo to, Marian kocha żonę i mama się wciąż dorównać jej oczekiwaniom oraz spełnia wszystkiej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi zajmuje Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, jaki nie ma nieco. Mimo, że potrafi stanowić na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża znajomego i nakłoni mu mierzyć się na jego piętro. Boczek tak łatwo nie odpuszcza i zawsze podkrada się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie daje się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie i z naiwności, często podpuszczanie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i wydalony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Można by powiedzieć, że kamienica przypomina jakąkolwiek nową klatkę w tej stronie, jednak dzieją się tu rzeczy, jakie nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w zakładu Kiepskich można słyszeć ruchy i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz kolejny okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z radością na drugie piwo, ponieważ oczywiście kiedy jego ojciec uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z rozwojem czasu, podczas wyjazdu do USA, prezentuje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która trzyma Waldusia pod pantoflem. Zachowanie żony nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, iż nie lubi nowej lube syna.

Sprawy są słoneczne i szerokie fantazji.

Mamy doczynienia z dalekimi z kolejnej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy nawet okazaniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne problemy z jakimi pragną zmagać się polskie rodziny.

Ciągle konflikty z znajomymi, skazane na porażkę interesy, wizytację polityka oraz minus pracy, przedstawiają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić męża do przyjęcia się pracy.

Ferdek jednak uważa, iż w współczesnym świecie nie jest pracy dla pracowników spośród jego przygotowaniem i wprowadza rozkręcić swój biznes.

Na zabieg miejsca z gwarancją nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka spotkali na pomysł założenia seks telefonu. Następnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na jakim można żeby było dokładnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Jak także ten projekt nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia sklepu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje zachęcić do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan też się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Gdy po trudnym i szerokim wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Bieżącego Roku, w zakładu Kiepskich budowany jest sylwester.

Mieszkają na nim mieszkańcy kamienicy i prezes Kozłowski, jaki stanowię w kontaktu małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, iż jest z prezesem wyłącznie dla pieniędzy. Wszystko mogłoby się wydawać normalnym wydarzeniem oraz chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów schodzi na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z zamiłowaniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się samą w zakresach.

Drinkom z bliskich kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, żyjący na złomowisku. Jego głównym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i myślenie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z doświadczeniem humoru, który łączy co róż nowe rymowanki na materiał mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już z 1999 roku, kiedy to nakręcono pierwszy etap.

Na wstępu serialu, sceny nagrywane ubiegły w kamienicy, a z rozwojem czasu wykonano rekonstrukcje mieszkań w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy kontynuować na Polsacie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments