Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Sprzedaż internetowa Szczecinek

Prasóweczki

Sprzedaż internetowa w terminie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Nagłówki artykułów aż krzyczą o wzrostach sprzedaży w sferach e-commerce, ale mało kto porusza sprawę tego, jak niestety jest stworzyć sprawny przebieg realizacji zamówień w terminie pandemii. Na przykładzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu oraz pokażemy, jak firma sobie spośród nimi pomogła.

Sprzedaż internetowa Nowe Warpno

W dobie koronawirusa społeczeństwo zostało zmuszone do nowości w bezpośrednim normalnym funkcjonowaniu, co wyklarowało nowe zachowania na rynku. Przed zarazą po lekarstwa chodziliśmy często do apteki, i po artykuły spożywcze do najbliższego sklepu. W terminie pandemii często rezygnowaliśmy z tych prac, na praca zakupów przez Internet. Martwi o zabezpieczenie swoje i najbliższych, limity głów w ustalonych miejscach oraz zamknięcie wielu sklepów, galerii i punktów handlowych umocniło trend zakupów online. Wzrost sprzedaży w Internecie odczuła większość branż. Po grupy był wówczas wynik pewnego przymusu zakupu online, gdyż stacjonarne sklepy są zamknięte także liczniejszej sum czasu wolnego kupujących. Tymczasowe zawieszenie lub częściowe ograniczenie pracy zawodowych sprawiło, że społeczeństwo zajmowałoby mnóstwo czasu, by zadbać o siebie (zakup ubrań, kosmetyków, szkoleń online) lub wykonać remont domu, czy prace porządkowe na podwórku.
Większa sprzedaż – większe wyzwanie logistyczne. Sprzedaż internetowa Nowe Warpno

torebki
Reklama

Nagłówki artykułów aż krzyczą o wzrostach sprzedaży w sferach e-commerce, ale mało kto porusza sprawę tego, jak niestety jest stworzyć sprawny przebieg realizacji zamówień w terminie pandemii. Na przykładzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu oraz pokażemy, jak firma sobie spośród nimi poradziła. Sprzedaż internetowa Nowe Warpno

zobacz również Społem wiadomości

W współczesnym etapie każdy sklep zabiega o to, by utrzymać się na rynku oraz zachować miejsca pracy. W korporacji Mirjan24 to znaczenia pracy dla ponad 400 pracowników. Marka w bliskich zadaniach gromadzi się na pracy mebli tapicerowanych, prowadzeniu 6 sklepów internetowych (Polska, Niemcy, Węgry, Rumunia, Czechy i Słowacja) oraz pośredniczy w dostawach mebli dla konsumentów z wszelkiej Europy.

W sprawie pandemicznej największym wyzwaniem dla firmy Mirjan24 było zachowanie ciągłości dostaw towarów do kontrahentów oraz terminowa realizacja zleceń dla kupujących indywidualnych, przy szczególnym zachowaniu bezpieczeństwa oraz ostrożności. Duży niepokój wprowadziło nagłe zamknięcie granic. Utrudnieniami były korki na ściany Polsko-Niemieckiej oraz informacje z producentów sprzętów, że mogą wystąpić opóźnienia w prac. Sprzedaż internetowa Nowe Warpno

W ostatniej znakomitej sytuacji dochodzi jeszcze reorganizacja miejsc rzeczy a czasu pracy, by zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich gości.

Jak poradzić sobie z sytuacją „nadzwyczajną” ?

Choć sytuacja epidemiologiczna, w takim wymiarze, była znaczenie pierwszy raz a dla wszystkiego stanowiła owo nowoczesna sytuacja, to marka Mirjan24 czerpała inspirację z wcześniejszych, różnych doświadczeń — na rynku ważna istnieje z 27 lat. Ze sprzedaży stacjonarnej wycofała się 8 lat temu również z innej chwili, szacuje się e-commerce, które wciąż się zmienia. Natomiast w okresie wielkich ograniczeń, kluczową rolą okazała się własna flota samochód dostawczych, która uniezależniła firmę z bardzo przeciążonego systemu kurierskiego. A utknięcie kilku samochodów w korkach nie sparaliżowało całej logistyki, gdyż ich flota ma ponad 100 samochodów typu TIR.

Dużym urządzeniem są i stany magazynowe topowych produktów. Magazyny są zainwestowane w mało krajach. Dzięki nim, sklepy internetowe obsługujące zagranicznych klientów, nie ubiegły w 100% uzależnione od dostaw z Nasz.

Wyzwaniem istniała zawsze reorganizacja miejsc rzeczy oraz wprowadzenia systemu zmianowego w wypadku pracowników produkcji oraz magazynów. Podział pracowników na szkoły i wprowadzenie pracy zmianowej umożliwiło zachowanie bezpiecznego odstępu między pracownikami. I w wypadku wielkiej liczby stanowisk biurowych został wprowadzony system pracy zdalnej. Sprzedaż internetowa Nowe Warpno

Zobacz również Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments