Jak zacząć inwestować w ropę naftową?

Prasóweczki

Jak zainwestować w ropę naftową? Niemalże każdy potrafi sobie wyobrazić ropę naftową, czyli płynną substancję, z której generowane są paliwa, smary, asfalt, czy polimery, ale niestety już sobie przedstawić tą ropą handel. Słyszymy o ropociągach, ogromnych tankowcach a cenach oferowanych za baryłkę, i których objętość, chociażby w najniższej skali, praktycznie wyklucza handel fizyczny. Mowa oczywiście o inwestorach indywidualnych, którzy raczej nie posiadają kwot umożliwiających zakup ropy przetransportowanej do jednego portu przez wielki tankowiec. A przecież ropą handluje się codziennie i używając do owego punktu stosunkowo niewielkich pieniędzy. Jak a jest toż dodatkowe?

Jak Inwestować w ropę naftową?

Jak łatwo zainwestować w ropę naftową?

Czy należy o podział zasobów przykładowego tankowca na części pomagające ich dostań, np. po kilka beczek na łebka? Właściwie nie! Kto i gdzie by te beczki składował?! Drugą przeszkodą, że nawet niezwykle istotną, gdy opowiadamy o inwestowaniu, byłaby wszystka nieopłacalność tego typu handlu detalicznego w nawiązaniu do ropy naftowej.

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Chociażby w czasach wysokiej koniunktury, czyli cenach za baryłkę w wysokości 160 dolarów, to przy wzrostach znacznie cennych, rzędu 10%, zysk wyniósłby 16 dolarów za baryłkę. Tylko, ile takich baryłek złożylibyśmy indywidualnie na własnym podwórku (o ile nie siedzimy w budynku, bo w piwniczce zmieściłoby się może dwie, po wyrzuceniu roweru). Zarobek suchy i złudny, oraz w ostatnim kolejnym przypadku zarobilibyśmy 32 dolary a właśnie to, gdy ktoś odebrał naszą ropę za darmo i darmo ją przywiózł, i jeżeli ktoś drugi nie ukradł nam w międzyczasie roweru.

 

Eleganckie i realne zarabianie na ropie naftowej

Popularnym sposobem na inwestowanie w ropę naftową, i którego w żadnym razie nie polecamy w współczesnej sytuacji, jest inwestowanie długoterminowe za pomocą instrumentów finansowych. Chodzi o kupowanie jednostek funduszy ETF, i których wartość jest przeznaczana na platformie tych cen jednych rodzajów ropy naftowej.

Noszą one własną wadę, oraz jest nią płynność, gdyż sprzedać je wpływowa na wszystkiej giełdzie i wciąż, ale… Zarabiamy jedynie wówczas, gdy cena ropy wzrasta. Inne, jak części funduszy inwestycyjnych z ekspozycją na ropę są łatwo tym jednym, i do ostatniego brzmią więcej wartości oraz doskonalsze oczekiwania finansowe, dodatkowo nie są więc opcją dla ludziach.

Pracowanie na spadkach cen ropy naftowej

Ta pozycja na zbytach, a spowodowana pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest z grubsza trudna, a przynajmniej dla całych tych, którzy inwestują pieniądze z perspektywą na wzrosty. Jak to żyć w Polsce, będąc i niemalże uwięzionym w bloku?

Kontrakty CFD

Nie znajdziemy ich na polskiej GPW, lecz toż żadna przeszkoda, ponieważ istnieje wiele domów maklerskich i budów, oferujących handel ropą na jakimś etapie wtajemniczenia a przy małych zasobach finansowych. W ostatnim faktu zalecane są zwłaszcza platformy, gdyż domy maklerskie są de facto pośrednikami, którzy zarówno z obecnych platform korzystają.

Przykładowa platforma do handlu ropą naftową i nie tylko, to Oil Profit, gdzie przygodę z muzyką o wielkie pieniądze można zacząć już od 250 dolarów. Platforma umożliwia zawieranie kontraktów CFD, oraz jest więc najpopularniejsza, najmocniejsza i obłożona najmniejszymi prowizjami forma handlu kontraktami na ropę.

Także można na niej użytkować z dźwigni finansowej, jaka w Polsce dla inwestorów początkujących wynosi 1:33 (nazywa to, że biorąc na koncie 250 dolarów możemy wykupić kontrakt wart 8250 zielonych oraz przy domu na spadek o jakiś procent zarobić 82.5 dolara.

Szczegółowe zasady działania platformy oraz nabywania kontraktów są dostępne po zalogowaniu na ścianie Jak Zainwestować W Ropę Naftową?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments