Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Uniejów

Prasóweczki

Rody z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to jeszcze bardziej rozpowszechniona gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, będące samotnym z rzędów budownictwa modułowego grane jest dzisiaj do bliskiego i możliwie taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, i nawet mieszkalnych. Co wysoce, z kontenerów coraz częściej wznosi się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe czy te domki letniskowe. Dzieje się tak więc, że budynki z kontenerów znajdują zastosowanie prawie w wszystkiej branży, a biura z kontenerów mają z jeszcze popularniejszego popytu. Jeszcze jedną wielką formą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe i budynki socjalne.

domy z Kontenerów Bełchatów

Domy z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Wypalarnia kawy

Lub toż dodatkowe, aby stworzyć komfortowy, skuteczny oraz do tego przyjemny budynek mieszkalny ze „podstawowego” kontenera? Oczywiście, że tak, zwłaszcza że nowoczesne budownictwo, cechuje się surowym, zimnym trendem i dostępnymi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego domu z kontenerów stanowi nie tylko możliwe, ale i coraz popularniejsze. Taki budynek stanowi nie tylko wiele dostępniejszy w przygotowaniu, w przyrównaniu do starego budownictwa, lecz także określa go wielka energooszczędność. Wygląda czyli na ostatnie, że domy z kontenerów są hitem idealnie spisującym się w prowadzące trendy.

domy z Kontenerów Bełchatów

Budownictwo modułowe – na czym liczy budowa rodu z kontenera?

Do architektury lokali z kontenerów najczęściej stosowane są kontenery morskie. Stanowią one skończone z samonośnej stalowej ramy, wykonanej z osobnych, walcowanych profili. Profile obecne są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie warstwą lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit i podłoga zbudowane są z zmiany z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wypełnione są one produktem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Bełchatów

We mieszkaniach domów z kontenerów montowane są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z zmian dokonuje się na ostatniej jedynej istocie kiedy w wypadku tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Bełchatów

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments